Wydarzenia

radosne świętowanie

Karkonoskie Orszaki Trzech Króli

Za nami już osiem roczników Karkonoskich Orszaków Trzech Króli, których organizatorem jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Byliśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, które włączyło się do tego niezwykłego wydarzenia.

Karkonoski Orszak Trzech Króli to przede wszystkim wielkie radosne spotkanie osób, dla których ważne są tradycja i wiara. Kolędowanie, wspólnotowe działanie, radość i wyznanie wiary w Tego, który pod postacią maleńkiego dziecka chce rozgościć się w sercu każdego, aby przynieść pokój i miłość – to główny cel orszakowej wędrówki ulicami Jeleniej Góry.

dbamy o pamięć

Ogniska Patriotyzmu

Ognisko Patriotyzmu to pierwsza inicjatywa zrealizowana przez KSE u Erazma i Pankracego.

Stowarzyszenie zawiązało się w marcu 2011 roku, w maju zostało zarejestrowane, a 11 listopada 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze ognisko. O tego czasu, co roku spotykamy się w dniu Odzyskania Niepodległości Polski – przy ogniu i śpiewaniu pieśni, budujemy wspólnotę narodową.

Spotykamy się zawsze na dziedzińcu dawnego Kolegium Jezuickiego przy parafii świętych Erazma i Pankracego – dzieci, rodzice, dziadkowie. W organizację spotkania corocznie włączają się również przedszkolaki.

wspólna zabawa

Karkonoskie Bale Niepodległości

Pierwszy Karkonoski Bal Niepodległości, organizowany przez KSE u Erazma i Pankracego odbył się w 2013 roku. Bal jest wydarzeniem charytatywnym, którego celem jest wsparcie bieżącej działalności Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Bal to także radosny sposób uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial