Jeleniogórski Bank Czasu

Jeleniogórski Bank Czasu

W ostatnich dniach możemy zaobserwować wiele oddolnych działań oraz inicjatyw, których zasadniczym celem jest pomoc osobom potrzebującym.

Czas ogólnopolskiej kwarantanny, spowodowany pandemią koronawirusa winien w mojej ocenie sprzyjać przede wszystkim wzajemnej wymianie naszych doświadczeń oraz umiejętności. To nie jest pora ani okoliczności do licytowania się na zbijanie jakiegokolwiek kapitału. Dlatego proponuję nam wszystkim, drodzy Jeleniogórzanie, bez wyjątku JELENIOGÓRSKI BANK CZASU…

To wirtualna przestrzeń, póki co w formie fejsbukowej grupy, opierająca się na realnej, bezgotówkowej wymianie usług pomiędzy mieszkańcami naszego Miasta. W zależności od swoich umiejętności i zasobów, jako uczestnicy banku deklarujemy, które rodzaje usług chcemy i możemy świadczyć na rzecz innych, a których potrzebujemy. Usługi świadczone na rzecz innych uczestników naszego banku czasu będą odnotowywane. Niewątpliwie pomoże nam w tym system wzajemnych podziękowań i komentarzy w ramach naszej grupy. Dzięki wyrobionej w ten sposób reputacji możemy poprosić o potrzebną w danej chwili pomoc. Udzieli jej któraś z osób należących do grupy, oferująca interesującą nas usługę. Zatem im nas więcej, tym więcej w naszym banku czasu i usług dla nas wszystkich. Szczególnie dla tych najbardziej potrzebujących.

JELENIOGÓRSKI BANK CZASU możemy znaleźć pod tym linkiem (KLIK). Zachęcam do dołączania, udostępniania, zapraszania, a przede wszystkim do współtworzenia tej NASZEJ wspólnej przestrzeni. Prawdziwie społecznego zaangażowania – mam nadzieję – ponad wszelkimi podziałami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial